A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малинівська селищна рада Чугуївського району
Харківська область

Чи підлягають поверненню суми сплаченого збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, якщо декларація визнана не прийнятою з причин неповної сплати?

Дата: 22.02.2022 15:22
Кількість переглядів: 1634

 

Чи підлягають поверненню суми сплаченого збору з одноразового (спеціального)
добровільного декларування, якщо декларація визнана не прийнятою з причин неповної
сплати?
Згідно з абзацом першим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата збору з
одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом
протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної
декларації (далі – Декларація).
У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального)
добровільного декларування, зазначеної в Декларації, у встановлений підрозд. 9 прим. 4
розд. XX ПКУ строк Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються
передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності (абзац
шостий п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).
У такому випадку сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування
вважається помилково сплаченою.
Повернення помилково сплаченої суми збору з одноразового (спеціального) добровільного
декларування здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які
повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової
декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами
проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095
днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Отже, у разі сплати в неповному обсязі декларантом суми збору з одноразового
(спеціального) добровільного декларування, на декларанта не поширюються передбачені
державні гарантії та звільнення від відповідальності, декларація вважається неподаною, а
розмір сплаченої частини збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування
вважається помилково сплаченим, та може бути поверненим на підставі заяви платника у
порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь