Підтримка українського бізнесу
ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ
45 МЛРД - закладена рекордна сума у державний бюджет 2024 рік на програми підтримки бізнесу.
Це і звичні для бізнесу програми: «5-7-9», гранти на переробку, гранти для мікро, малого і середнього бізнесу і нові або відновлені програми такі, як компенсації за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, розвиток індустріальних парків, підтримка проєктів зі значними інвестиціями.
За підрахунками Мінекономіки, з 4,6% очікуваного зростання ВВП України у 2024 році 1% – це вклад програм підтримки.
У перший же рік податками повернеться до 86% коштів, вкладених державою у розвиток українських виробників.
Головні напрямки розвитку
Розвиток українського виробництва через стимулювання попиту на українські товари з боку держави, приватного сектору і громадян.
Інвестиції в реальний сектор через доступ до грантів, дешевих грошей, промислової інфраструктури та економічних стимулів.
Збільшення несировинного експорту через відкриття доступу до ринків і експортне фінансування.
Пріоритетний доступ українських виробників до публічних закупівель.
В Україні вже діє вимога локалізації у публічних закупівлях. При закупівлях через тендерні процедури міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту і продукції енергетичного машинобудування вимагається не менше 20% української складової.
План Уряду — розширити локалізацію на інші категорії товарів. Як цивільні, так і оборонні. При цьому країни GPA залишаться виключенням. Ринок публічних закупівель торік склав близько трильйона гривень. З огляду на те, що до 40% коштів, витрачених на українські товари, повертається податками в бюджет, локалізація може суттєво збільшити надходження до держбюджету й дасть нові замовлення українським виробникам.
Розвиток виробництва через стимулювання попиту приватного сектору сектору на українські товари.
Заплановане розширення програми на інші види техніки.
Компенсація 25% коштів за купівлю української сільгосптехніки
Виробники можуть подати до Міністерства економіки України перелік техніки, яка відповідає вимогам локалізації.
Міністерство формує реєстр. Аграрії можуть придбати техніку українського виробництва, внесену у цей реєстр, і отримати за неї компенсацію 25% від вартості цієї техніки. У минулі періоди ця програма стала одним із найефективніших стимулів для машинобудування. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період з 2017 по 2021 роки зросла вдвічі через створений попит і цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тис. одиниць, з них половина експортувалась.
За цими питаннями звертатися meconomy@me.gov.ua
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)